Reklama
Reklama

Miasto wychodzi z ofertą dla aktualnych i potencjalnych najemców lokali przy Św. Marcinie

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Remont jednej z najważniejszych dla Poznania ulic nie jest jedynym ruchem, który ma przywrócić jej dawny blask.

Przebudowa ulicy Św. Marcin dla najemców tamtejszych lokali jest zarówno dobą, jak i złą informacją. Dobrą, bo wkrótce ma ona znacząco zyskać na atrakcyjności i estetyce, złą - bo przeprowadzana etapami modernizacja trwa sporo czasu. Czasu, w którym klienci znajdujących się tam firm mają utrudniony dostęp do proponowanych przez nie usług. Dlatego też urząd miasta zdecydował się na wprowadzenie rekompensat za utrudnienia wynikłe z remontu ulicy, w postaci obniżki czynszu oraz wymiany witryn w należących do miasta lokalach.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Inwestycja przeprowadzana jest etapami. Obecnie trwa pierwszy z nich, obejmujący przebudowę ul. Św. Marcin (na odcinku od Gwarnej do Ratajczaka), który ma zakończyć się do końca marca 2019 r. Najemcy lokali użytkowych na odcinku objętym I etapem prac mogą liczyć na obniżkę wielkości 50 proc. kosztów. Osoby wynajmujące lokale na odcinkach od ul. Kościuszki do ul. Gwarnej oraz od ul. Ratajczaka do Placu Wiosny Ludów (II etap prac) zapłacą za czynsz 25 proc. mniej.

Miasto przygotowało także programy lojalnościowe dla najemców, czyli bonusy "terminowa płatność" i "wakacje z czynszem". Pierwszy z nich zapewnia 10 % zniżki na czynsz dla tych, którzy przez cały rok uiszczają opłaty regularnie i terminowo. W drugim chodzi o jednorazowe zwolnienie z płatności miesięcznego czynszu lub procentowe rozłożenie tej ulgi na wybraną liczbę miesięcy.

Na traktowanie na specjalnych zasadach mogą liczyć właściciele wieżowców Alfa, będących wszakże wizytówką niegdyś mocno handlowej ulicy. W przypadku jeśli wyremontują oni elewacje swoich budynków, mogą zostać zwolnieni z podatku od nieruchomości, na czas nie dłuższy niż 5 lat.

Zapowiadane zmiany mają przywrócić życie na jednej z najważniejszych ulic Poznania, podobnie zresztą, jak wprowadzenie nowych standardów estetyczne zapowiadane przez ZKZL, który wymieni witryny w lokalach należących do miasta, tak, by pasowały one bardziej do elewacji i stylu architektonicznego poszczególnych budynków. Ponadto, poszukiwanie nowych najemców ukierunkowane jest na działalność kawiarniano-gastronomiczną, co ma wpłynąć na klimat panujący na modernizowanej ulicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro