Reklama

Ks. Eda Jaworski będzie przeniesiony do innej parafii. "Nie dadzą nam nawet księdza godnie pożegnać"

fot. archiwum

Wiadomość o przeniesieniu księdza zaniepokoiła mieszkańców parafii.

Chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie poznańskiej kurii. Jestem mieszkańcem parafii Gułtowy. Dziś się dowiedzieliśmy ze nasz ksiądz Eda Jaworski zostaje przeniesiony z dniem 1 czerwca. Po 19. latach nie dadzą nam nawet księdza godnie pożegnać. Pomijam już fakt że odbędzie się to w oktawie Bożego Ciała. Po prostu ręce lecą - pisze mieszkaniec parafii.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Ksiądz Edmund Jawroski znany jest między innymi z organizacji kwest na renowację wileńskiego Cmentarza na Rossie oraz ze swojego zamiłowania do motocykli. Dziś próbowaliśmy zapytać obecnego jeszcze proboszcza parafii wGułtowach pod wezwaniem Świętego Kazimierza o powód zmian, jednak nie znalazł dla nas czasu prosząc o kontakt w późniejszym terminie.

Kuria nie komentuje zmian i nie widzi w nich nic nadzwyczajnego. Co roku dokonywanych jest kilkadziesiąt takich zmian na terenie naszej Archidiecezji, są one zawsze omawiane z zainteresowanymi kapłanami i przez nich przyjmowane. Nie ma zwyczaju komentowania ich - mówi ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Na razie nie wiadomo, do jakiej parafii ks Jaworski zostanie przeniesiony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro