Reklama

Remontowe lato. Czy wakacje spędzimy w korkach?

Już w czerwcu ruszy rozbiórka północnej nitki mostu Lecha. A to nie koniec planowanych remontów na lato.

Już teraz gigantyczne korki generuje remont ulicy Hetmańskiej. To druga rama, podobnie jak ulicy Lechicka, a to właśnie most Lecha będzie częściowo zamknięty na dwa lata z powodu przebudowy północnej nitki. Druga rama miała rozprowadzać ruch, jeżeli w którymś miejscu słabiej funkcjonuje to, to się rzeczywiście rozkłada na spory obszar miasta - mówi Jeremi Rychlewski, ekspert ds. transportu Politechniki Poznańskiej.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Początek prac na moście Lecha uzależniony jest od zakończenia innych. Ponieważ na moście znajduje się infrastruktura jednego z operatorów telekomunikacyjnych w trybie porozumienia z Zarządem Dróg Miejskich ten operator zadeklarował przeniesienie na własny koszt tej infrastruktury obok mostu, dosłownie pod dnem Warty - tłumaczy Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Na Górnym Tarasie Rataj będą też wymieniane tory. A ZDM planuje szereg drobniejszych remontów. Na przełomie lipca i sierpnia drogowcy wymienią nawierzchnię na Królowej Jadwigi w pobliżu Półwiejskiej. Planowany remont nawierzchni na ulicy Królowej Jadwigi na odcinku na szczęście nie długim - od ulicy Półwiejskiej w stronę Wierzbięcic - nitka północna. Postaramy się wykonywać te prace w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe i żeby ta przejezdność była zachowana - mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Remont przejdzie też al. Wielkopolska przy ul. Pułaskiego, Sycowska, Szamotulska i Malwowa. O organizacji ruchu w mieście decyduje Miejski Inżynier Ruchu. To on koordynuje terminy remontów, ale nie tylko on. Wszystkie jednostki miejskie, które mają w swoich planach remonty też starają się nawzajem informować, aby nie dochodziło do sytuacji, że jakaś część miasta jest zupełnie nieprzejezdna - dodaje Kaniewska.

W trakcie trwania wszystkich prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Niestety nie wszystkie remonty skończą się w wakacje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro