Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej. ZDM ogłosił przetarg na projekt

fot. ZDM

Z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania wiążą się również plany zmiany organizacji ruchu na terenie osiedla Św. Łazarz.

Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy przygotowania dokumentacji projektowej i opracowania koncepcji zmiany organizacji ruchu, która uwzględni objęcie dzielnicy Strefą Płatnego Parkowania. Zapowiadane zmiany mają na celu uspokojenie ruchu na poznańskim Łazarzu, co podczas niedawnych, marcowych konsultacji społecznych okazało się priorytetem dla mieszkańców tegoż osiedla. Nowa organizacja ruchu ma przyczynić się do ograniczenia ruchu tranzytowego przez dzielnicę.

ZDM ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji i dokumentacji projektowej odnośnie planowanych zmian 25 maja. Firma, która go wygra, będzie miała czas na opracowanie ich do końca 2018 r. Według planów miejskich włodarzy, Strefa Płatnego Parkowania oraz zmiany organizacji ruchu na Łazarzu mają zostać wprowadzone w latach 2019-2021. Podobny los ma również spotkać inną poznańską dzielnicę, czyli Wildę. Na wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu z miejskiej kasy przeznaczono 19,9 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro