Reklama
Reklama

Przebudowa ul. Święty Marcin. "Rozpoczął się już montaż szyn, po których jesienią pojadą tramwaje"

fot. UMP
fot. UMP

Po niemal 9 miesiącach prac efekty prowadzonych robót widoczne są już gołym okiem. Między innymi rozpoczął się już również montaż szyn, po których jesienią pojadą tramwaje.

Prowadzone prace realizowane są w ramach Projektu Centrum, którego celem jest rewitalizacja ścisłego centrum miasta. Prace rozpoczęły się od robót przygotowawczych rozpoczęły się rozbiórki nawierzchni jezdni, rozbiórki chodników, ciągów pieszych i oznakowania pionowego a także zdemontowane zostało istniejące oświetlenia i elementy małej architektury. W tym samym czasie prowadzono też prace związane z przyłączeniem nowych odbiorców do ciepłociągu w rejonie ul. św. Marcin. Natomiast w październiku zakończyła się wycinka ostatnich drzew.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przypomnijmy - długo zapowiadany remont ulicy Święty Marcin rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. Zakres prowadzonych prac obejmuje przebudowę tras tramwajowych wraz ze skrzyżowaniami z ul. Gwarną oraz Ratajczaka, poszerzenie chodników, wykonanie nowej nawierzchni ulicy i chodników z kostki brukowej, montaż licznych elementów małej architektury oraz nasadzeń roślinności. Widać już efekty prac robotników. Jest już szlak torowiska w postaci podbudowy pod płytę podtorową. Od strony ulicy Ratajczaka trwa zbrojenie płyty. Rozpoczął się już również montaż szyn, po których jesienią pojadą tramwaje - informują miejscy urzędnicy. Przebudowana została kanalizacja sanitarna, ogólnospławna oraz deszczowa. Prowadzone są prace na sieci wodociągowej. Przebudowywana jest sieć ciepłownicza i elektroenergetyczna.Trwają prace związane m.in. z montażem maszynowni fontann - dodają. Również Alfy pięknieją - kończą.

W najbliższym czasie mają też być wymienione witryny w lokalach zarządzanych przez ZKZL. Jesienią ulica ma być przejezdna dla tramwajów, a na początku przyszłego roku będzie można podziwiać cały efekt prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro