Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

Przebudowa ul. Święty Marcin. „Rozpoczął się już montaż szyn, po których jesienią pojadą tramwaje”

j
sobota, 26.05.2018 r.
godz. 12.30
j | sobota, 26.05.2018 r., godz. 12.30
Przebudowa ul.  Święty Marcin. „Rozpoczął się już montaż szyn, po których jesienią pojadą tramwaje”
fot. UMP

Po niemal 9 miesiącach prac efekty prowadzonych robót widoczne są już gołym okiem. Między innymi rozpoczął się już również montaż szyn, po których jesienią pojadą tramwaje.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prowadzone prace realizowane są w ramach Projektu Centrum, którego celem jest rewitalizacja ścisłego centrum miasta. Prace rozpoczęły się od robót przygotowawczych rozpoczęły się rozbiórki nawierzchni jezdni, rozbiórki chodników, ciągów pieszych i oznakowania pionowego a także zdemontowane zostało istniejące oświetlenia i elementy małej architektury. W tym samym czasie prowadzono też prace związane z przyłączeniem nowych odbiorców do ciepłociągu w rejonie ul. św. Marcin. Natomiast w październiku zakończyła się wycinka ostatnich drzew.

Przypomnijmy - długo zapowiadany remont ulicy Święty Marcin rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. Zakres prowadzonych prac obejmuje przebudowę tras tramwajowych wraz ze skrzyżowaniami z ul. Gwarną oraz Ratajczaka, poszerzenie chodników, wykonanie nowej nawierzchni ulicy i chodników z kostki brukowej, montaż licznych elementów małej architektury oraz nasadzeń roślinności. Widać już efekty prac robotników. Jest już szlak torowiska w postaci podbudowy pod płytę podtorową. Od strony ulicy Ratajczaka trwa zbrojenie płyty. Rozpoczął się już również montaż szyn, po których jesienią pojadą  tramwaje – informują miejscy urzędnicy. Przebudowana została kanalizacja sanitarna, ogólnospławna oraz deszczowa. Prowadzone są prace na sieci wodociągowej. Przebudowywana jest sieć ciepłownicza i elektroenergetyczna. Trwają prace związane m.in. z montażem maszynowni fontann – dodają. Również Alfy pięknieją – kończą.

W najbliższym czasie mają też być wymienione witryny w lokalach zarządzanych przez ZKZL. Jesienią ulica ma być przejezdna dla tramwajów, a na początku przyszłego roku będzie można podziwiać cały efekt prac.

Reklama