Reklama
Reklama

Szkolenie z aborcji. W Galerii Miejskiej Arsenał odbyły się kontrowersyjne warsztaty

fot. FB / Nie Zofia
fot. FB / Nie Zofia

W tym tygodniu w Arsenale odbyły się zajęcia, w ramach których hiszpańska grupa Gyne Punk instruowała, jak samodzielnie przeprowadzić aborcję.

Zajęcia były częścią szerszego, reklamowanego także przez miejskie biuletyny i portale projektu "Warsztaty z rewolucji", kultywującego rewolucję obyczajową sprzed 50 lat, która rozpoczęła panowanie lewicowych i liberalnych wartości w całym zachodnim świecie.

Kontrowersyjne warsztaty, podczas których hiszpańscy aktywiści demonstrowali, jak w domowych warunkach wykonać aborcję, odbyły się w czwartek. Polegały one w dużej mierze na prezentacji prostego sprzętu, dzięki któremu można samemu pozbyć się niechcianej ciąży, jak m.in. irygatory, druty, strzykawki.

Skończywszy prezentację z instrukcjami o tym, jak samodzielnie wykonać aborcję, hiszpańscy aktywiści udali się do klubu Pies Andaluzyjski, gdzie ich "queerowy performance" był głównym punktem wieczornego programu.

Prócz dotowanej z miejskiej kasy galerii Arsenał, za projekt odpowiada także Teatr Ósmego Dnia oraz Estrada Poznańska. "Ósemki" zdecydowanie odcięły się od kontrowersyjnych zajęć, tłumacząc, że nie mieli ani wpływu, ani też wiedzy na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w ramach "Warsztatów z rewolucji".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
18.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro