Reklama
Reklama

17-latek postrzelił z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa

fot. Arek

Do trzech lat więzienia grozi 17-latkowi, który postrzelił z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa.

Do zdarzenia doszło 19 maja w Golinie. Około godziny 4:20 26-latek z Inowrocławia po rozładowaniu towaru pod sklepem chciał udać się w dalszą drogę, ale przeszkodziła mu w tym przechodząca grupka młodzieży.

- Kiedy przechodzili obok jego samochodu jeden z młodych mężczyzn uderzył ręką w karoserię. Kierowca wysiadł, aby wyjaśnić o co chodzi. Podszedł do grupki i rozpoczął rozmowę. 26-latek miał wyraźną przewagę fizyczną nad sprawcą uderzenia w samochód. Jednak jego kolega z torebki wyciągnął pistolet pneumatyczny i wycelował w głowę mieszkańca Inowrocławia. Za chwilę padł strzał i wywiązała się szamotanina, podczas której sprawca postrzelenia uderzył 26-latka pistoletem w twarz, łamiąc mu nos. Pistolet wylądował na ziemi, a podniósł go kolejny z grupy młodych ludzi i oddał kolejne strzały w kierunku kierowcy busa - relacjonował podkom. Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Pierwszy ze sprawców został już zatrzymany. 17-latek usłyszał zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policjanci wciąż poszukują drugiego ze sprawców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro