Reklama
Reklama

Co dalej z tunelem na Czechosłowackiej? ZDM prowadzi badania

fot. ZDM
fot. ZDM

Wciąż nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za usterki odkryte w tunelu na ul Czechosłowackiej.

O problemach z oddanym do użytku w grudniu 2016 roku tunelem pisaliśmy już kilka miesięcy temu. - Z zaniepokojeniem zaobserwowałem ostatnio, że w nowo wybudowanym tunelu na Dębcu, oddanym do użytku 13 miesięcy temu zapadła się jezdnia, a w niektórych miejscach z murów oporowych wylewa się woda, która w obecnie panujących warunkach zamarza. Przyznam szczerze, że przestaje mnie już dziwić jakość wykonywanych w Poznaniu inwestycji. Mam tylko nadzieję, bo sprawdzić tego raczej nie można, że naprawa wykonana będzie w ramach gwarancji i rzetelnie - alarmował nasz czytelnik.

ZDM wezwał wykonawcę do usunięcia usterek, ale firma Strabag odmówiła, tłumacząc, że nie ma dowodów jej winy w tej sprawie.

W tej sytuacji zdecydowano się przeprowadzić dodatkowe badania (na koszt miasta). Obecni byli przy nich przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Poznańskich Inwestycji Miejskich, projektantów i wykonawcy budowy tunelu oraz Politechniki Poznańskiej.

Wyniki mają być znane na początku czerwca. Kolejnym krokiem będzie projekt i wykonanie prac naprawczych.

Kto za nie zapłaci? O tym przekonamy się znając wyniki ekspertyz. Jeśli błąd popełniono na etapie projektowania, to koszty poniesie projektant. W przypadku stwierdzenia błędów w realizacji inwestycji do kieszeni będzie musiał prawdopodobnie sięgnąć wykonawca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro