Reklama
Reklama

Kolejny dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Policja ku przestrodze publikuje film

fot. policja
fot. policja

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na początku maja. Teraz policja postanowiła opublikować film z tego zdarzenia i zaapelować do wszystkich kierowców o zwiększoną ostrożność na przejazdach kolejowych.

O tym, że wypadki na przejazdach kolejowych są dużym problemem, od lat przekonuje PKP PLK w akcji społecznej Bezpieczny Przejazd. Niestety wciąż dochodzi do wypadków, a w dużej mierze ich przyczyną są bezmyślność i brawura. Niestety tragicznie zakończył się brak rozwagi kierowcy, który na początku maja wjechał pod pociągi towarowy na przejeździe kolejowym w Blachowni -Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierujący Seatem Ibiza wjechał na tory mimo opuszczonych półzapór. Chwilę później zderzył z jadącym od strony Lublińca pociągiem towarowym. 46-latek jadący Seatem i 33-letni pasażer tego auta zostali przewiezieni do szpitala. Niestety starszy z mężczyzn zmarł - relacjonowała po wypadku Marta Ladowska, oficer prasowa miejscowej policji.

W minionym tygodniu policjanci za zgodą prokuratury postanowili opublikować film z wypadku. Jak podkreślają film publikują ku przestrodze i z apelem do wszystkich kierowców w kraju o ostrożność na przejazdach kolejowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro