Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Kolejny dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Policja ku przestrodze publikuje film

BS
niedziela, 27.05.2018 r.
godz. 09.55
BS | niedziela, 27.05.2018 r., godz. 09.55
Kolejny dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Policja ku przestrodze publikuje film
fot. policja

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na początku maja. Teraz policja postanowiła opublikować film z tego zdarzenia i zaapelować do wszystkich kierowców o zwiększoną ostrożność na przejazdach kolejowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O tym, że wypadki na przejazdach kolejowych są dużym problemem, od lat przekonuje PKP PLK w akcji społecznej Bezpieczny Przejazd. Niestety wciąż dochodzi do wypadków, a w dużej mierze ich przyczyną są bezmyślność i brawura. Niestety tragicznie zakończył się brak rozwagi kierowcy, który na początku maja wjechał pod pociągi towarowy na przejeździe kolejowym w Blachowni - Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierujący Seatem Ibiza wjechał na tory mimo opuszczonych półzapór. Chwilę później zderzył z jadącym od strony Lublińca pociągiem towarowym. 46-latek jadący Seatem i 33-letni pasażer tego auta zostali przewiezieni do szpitala. Niestety starszy z mężczyzn zmarł - relacjonowała po wypadku Marta Ladowska, oficer prasowa miejscowej policji.

W minionym tygodniu policjanci za zgodą prokuratury postanowili opublikować film z wypadku. Jak podkreślają film publikują ku przestrodze i z apelem do wszystkich kierowców w kraju o ostrożność na przejazdach kolejowych.

Reklama