Reklama
Reklama

Koniec mandatów za brak OC i dowodu rejestracyjnego? Tak, ale nie wiadomo kiedy

fot. Tomasz Gzell/PAP
fot. Tomasz Gzell/PAP

Od kilku miesięcy w mediach pojawiają się informacje o tym, że kierowca nie będzie musiał posiadać przy sobie dokumentów potwierdzających ubezpieczenie oraz rejestrację pojazdu. Spekulowano nawet, że nowe przepisy wejdą 4 czerwca.

Informacje o wejściu w życie nowych przepisów 4 czerwca zdementował Dziennik. Gazeta Prawna - To jest nieporozumienie. Od 4 czerwca w sprawie dokumentów nic się nie zmienia. Obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC nadal będzie obowiązywać -powiedział w rozmowie z gazetą Karol Manys z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji.

Karol Mamys wyjaśnia, że wejście w życie nowych przepisów uzależnione jest od przygotowania do zmian wszystkich służb -Uzależnione to jest od potwierdzenia przez wszystkich m.in. strażą graniczną, strażą miejską czy GITD, że są do tego gotowi. Jeśli te służby nie zgłoszą problemów, wówczas mamy zielone światło.

W momencie potwierdzenia przez służby gotowości, minister opublikuje komunikat w tej sprawie, a nowe przepisy wejdą w życie w ciągu trzech miesięcy od ich publikacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro