Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Udawała chorobę nowotworową, organizowała zbiórki pieniędzy. Usłyszała 11 zarzutów

sk
środa, 23.05.2018 r.
godz. 14.25
sk | środa, 23.05.2018 r., godz. 14.25
Udawała chorobę nowotworową, organizowała zbiórki pieniędzy. Usłyszała 11 zarzutów
fot. Arek

Kilkumiesięczna praca poznańskich policjantów zakończyła się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko mieszkańce Wągrowca.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kobieta została zatrzymana w lipcu ubiegłego roku, ale jej proceder trwał już od 2009 roku. -  Początkowo podrobiła dokumentację medyczną, z której wynikało, że jest bardzo chora na nowotwór i zwróciła się o pomoc finansową do fundacji. Zaprzyjaźniła się z jej przedstawicielami, zyskując ich sympatię. Następnie poprosiła o pomoc finansową na operację za granicą. W efekcie tego została zorganizowana dla niej zbiórka pieniędzy, aby zabieg mógł się odbyć - relacjonowała st. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Kobieta kontynuowała swoją działalność przez kilka lat. Posługiwała się przerobionymi kartami informacyjnymi leczenia szpitalnego, wynikami badań oraz zaświadczeniami lekarskimi z których wynikało, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Wykorzystywała dobrą wolę ludzi, otrzymując od nich drobny sprzęt medyczny, pieniądze, peruki, ubrania czy okolicznościowe paczki.

Część zbiórek 30-latka organizowała samodzielnie, w innych korzystała z pomocy różnego rodzaju instytucji i osób prywatnych.

Do Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie, liczący w sumie 11 zarzutów, dotyczących m.in. fałszowania dokumentów czy oszustwa. Przed sądem staną również dwie kobiety, które pomagały 30-latce w oszustwach.

Reklama