Reklama
Reklama

Poznań Open odbędzie się już w czerwcu. W puli nagród 64 tysiące euro

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Tym razem nie w połowie lipca, a już na początku czerwca rozpocznie się challenger ATP Poznań Open.

Organizatorzy zdecydowali się na zmianę daty głównie ze względu na kibiców: w lipcu wielu fanów tenisa jest na wakacjach, co negatywnie wpływa na frekwencję w Parku Tenisowym Olimpia.
- Po kilku latach negocjacji z ATP udało nam się przenieść turniej na drugi tydzień Rolanda Garrosa. Liczymy, że poznaniacy przyjmą ten wybór z zadowoleniem i tłumnie pojawią się na kortach Parku Tenisowego Olimpia - powiedział Krzysztof Jordan, dyrektor imprezy.
Turniej rozgrywany będzie w dniach 3-10 czerwca. - Po pierwsze, dzięki temu zyskaliśmy bardziej atrakcyjną listę startową. A po drugie, zapraszamy tym razem przed wakacjami, podczas których wiele osób wyjeżdża z miasta. To powinno wpłynąć korzystnie na frekwencję - tłumaczył Jordan.
Po raz pierwszy od dłuższego czasu wszyscy zawodnicy zgłoszeni do turnieju głównego zajmują miejsca w gronie 200 najlepszych tenisistów rankingu ATP. - Przyjedzie chociażby Słowak Martin Klizan, który w przeszłości znajdował się na 24. pozycji w światowym rankingu. Towarzyszyć mu będzie wybitny kiedyś zawodnika, a obecnie trener - Dominik Hrbaty. Po raz kolejny w gronie faworytów do zwycięstwa będzie również Niemiec Florian Mayer, który będzie tym razem rozstawiony z "jedynką" - przedstawiał dyrektor turnieju.
W Poznaniu wystąpią Hubert Hurkacz, a także Kamil Majchrzak i Michał Dembek - dwaj ostatni otrzymali dzikie karty. Tą samą drogą do turnieju trafił Rumun Vlad Victor Cornea. Na razie nie wiadomo do kogo trafi czwarta przepustka.
Aż do czwartku, 7 czerwca wstęp na trybuny będzie bezpłatny. 8 czerwca za bilet zapłacimy 10 zł, a wstęp na dwa ostatnie dni kosztować będzie 15 zł.

Szczegółowe informacje o imprezie znaleźć można na www.poznanopen.pl.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro