Reklama
Reklama

CBA uderzyło w "mafię lekową". Zatrzymano właściciela hurtowni leków z Wir

fot. stevepb/pixabay/cc0
fot. stevepb/pixabay/cc0

Agenci CBA zlikwidowali grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym wywozem leków za granicę. Wśród zatrzymanych jest między innymi właściciel hurtowni leków, która działa na terenie podpoznańskich Wir.

Zakazem wywozu leków objęte są między innymi leki onkologiczne, przeciwcukrzycowe, przeciwdepresyjne, szczepionki i hipoalergiczne preparaty dla dzieci. Członkowie rozbitej grupy wykorzystywali mechanizm odwróconej dystrybucji - skupowali z aptek na terenie całego kraju leki objęte zakazem, a następnie wywozili je za granicę. Wartość skupionych leków oszacowano na 100 milionów złotych.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Białegostoku, a zatrzymań siedmiu osób dokonano na terenie całego kraju. Organizator procederu wpadł w Warszawie -W województwie wielkopolskim i podlaskim zostali zatrzymani współwłaściciel i pracownicy hurtowni leków, a w woj. łódzkim lekarz wystawiający in blanco i wręcz hurtowo zapotrzebowania na leki. W Ostrołęce zatrzymano również jednego z właścicieli sieci aptek współpracujących z rozbitą grupą - informuje biuro prasowe CBA.

Z informacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że wśród zatrzymanych jest Romuald J. - właściciel hurtowni leków działającej w podpoznańskich Wirach. Ważnym ogniwem w oszustwach miała być też przychodnia lekarska z wielkopolskiego Żerkowa.

CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań, a już zatrzymani usłyszą zarzutym.in. sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro