Reklama
Reklama

Koniec z parkowaniem na płycie placu Adama Mickewicza

Choć na co dzień plac Adama Mickiewicza nie jest dostępny dla samochodów, to od wielu lat zamieniał się w parking choćby przy okazji licznych imprez w Auli UAM. Od 1 lipca ZDM zaprzestanie wydawania zezwoleń na parkowanie w tym miejscu.

Urzędnicy argumentują, że nieopodal znajduje się parking podziemny pod Kaponierą i nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy wydarzeń odbywających się w Auli UAM korzystali właśnie z niego -Tym samym poznaniacy, szczególnie piesi, zyskają do swojej dyspozycji kolejną przestrzeń. Tym razem historyczną, mającą związek z najważniejszymi wydarzeniami dla naszego miasta. Liczymy na zrozumienie zarówno ze strony organizatorów, jak i gości wydarzeń i koncertów. Podjęcie takiego działania spowoduje, że przestrzeń pl. Adama Mickiewicza stanie się miejscem wolnym od parkujących pojazdów, co umożliwi realizację innych, bardziej właściwych celów w tym miejscu - wyjaśnia ZDM.

Przy okazji ZDM poinformował, że choć plac nie był dostępny dla samochodów na co dzień, to każdego miesiąca wydawano nawet kilkanaście zgód na tymczasowe zorganizowanie parkingu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
37.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro