Reklama
Reklama

Koniec z parkowaniem na płycie placu Adama Mickewicza

Choć na co dzień plac Adama Mickiewicza nie jest dostępny dla samochodów, to od wielu lat zamieniał się w parking choćby przy okazji licznych imprez w Auli UAM. Od 1 lipca ZDM zaprzestanie wydawania zezwoleń na parkowanie w tym miejscu.

Urzędnicy argumentują, że nieopodal znajduje się parking podziemny pod Kaponierą i nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy wydarzeń odbywających się w Auli UAM korzystali właśnie z niego -Tym samym poznaniacy, szczególnie piesi, zyskają do swojej dyspozycji kolejną przestrzeń. Tym razem historyczną, mającą związek z najważniejszymi wydarzeniami dla naszego miasta. Liczymy na zrozumienie zarówno ze strony organizatorów, jak i gości wydarzeń i koncertów. Podjęcie takiego działania spowoduje, że przestrzeń pl. Adama Mickiewicza stanie się miejscem wolnym od parkujących pojazdów, co umożliwi realizację innych, bardziej właściwych celów w tym miejscu - wyjaśnia ZDM.

Przy okazji ZDM poinformował, że choć plac nie był dostępny dla samochodów na co dzień, to każdego miesiąca wydawano nawet kilkanaście zgód na tymczasowe zorganizowanie parkingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro