Reklama

Wartostrada ma być dłuższa. Całość będzie kosztować 22 mln zł

fot. UMP

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ścieżka pieszo-rowerowa w przyszłości będzie przebiegać aż do cypla nad Wartą za ul. Estkowskiego.

Na czerwcowej sesji Rady Miasta Poznania złożę wniosek o środki budżetu miasta na realizację wydłużenia ścieżki. Dzięki temu będzie można zlecić wykonanie projektu, który powstanie jeszcze w tym roku. W przyszłym planowana jest realizacja tej części Wartostrady - zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Już wcześniej informowaliśmy, że zgodnie z założeniem w drugiej połowie roku powstanie fragment drogi od mostu Królowej Jadwigi do Czartorii, na nadwarciańskich łąkach. Ze względu na nieuregulowane kwestie związane z własnością działek ścieżka miała się kończyć tuż za mostem. W ostatnim czasie Miastu udało się jednak uporządkować stan prawny działek nad Wartą i odzyskało własność dwóch z nich na cyplu. Umożliwia to poprowadzenie Wartostrady przez cypel do ul. Estkowskiego - informują miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami do 2021 roku ma powstać odcinek łączący Wartostradę z Jeziorem Maltańskim.

Jak już informowaliśmy całość przedsięwzięcia wzdłuż Warty będzie kosztować prawie 22 mln zł. Miasto pozyskało na ten projekt ponad 16 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro