Reklama
Reklama

Poszukiwani wolontariusze do opieki nad szczeniętami labradorów

Fundacja Labrador Pies Przewodnik poszukuje wolontariuszy, którzy podejmą się opieki i wychowania szczeniąt -kandydatów na psy przewodniki dla osób niewidomych.

Kandydat na wolontariusza powinien mieszkać w Poznaniu, pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy lub w domu oraz dysponować chęcią i czasem niezbędnym do wychowania i socjalizacji swego podopiecznego.

Preferowane są osoby/rodziny posiadające starsze dzieci (powyżej 5 roku życia). Jeśli chodzi o inne zwierzęta domowe mile widziane koty, ptaki, króliki, fretki itp., psy również o ile są łagodne i ułożone. Fundacja przekazuje szczenięta rasy labrador retriever na okres około roku, zapewnia utrzymanie, wyprawkę dla pieska i opiekę weterynaryjną. Po tym czasie pies rozpoczyna specjalistyczne szkolenie z instruktorem, u którego również zamieszkuje.

Wolontariusze to obok instruktorów najważniejsze osoby w procesie szkolenia przyszłego psa - przewodnika . Bez ich pracy i zaangażowania Fundacja nie mogłaby działać. Zainteresowani mogą zgłaszać się poprzez e-mail [email protected].

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro