Reklama
Reklama

Zadyma na meczu Lech-Legia. Policjanci zatrzymali dziewięć osób

fot. Patryk Oko

Do burd na INEA Stadionie doszło podczas meczu Lech- Legia, który rozegrany został w niedzielę. Są już pierwsze zatrzymania.

Podczas meczu, który w niedzielę rozegrany został w Poznaniu doszło do rozróby na stadionie - kibice z racami wbiegli na boisko. Mecz decyzją wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna mecz Lech Poznań - Legia Warszawa został przerwany.

Zgodnie z zapowiedziami po przeanalizowaniu zabezpieczonego na stadionie monitoringu są pierwsze zatrzymania. Policjanci z Poznania w poniedziałek zatrzymali pierwszych sześciu stadionowych chuliganów. Podczas niedzielnego meczu wtargnęli na boisko i przerwali mecz. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Pozostali pseudokibice są identyfikowani i poszukiwani - poinformował na Twitterze mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Przypominamy, że zgodnie z informacjami przekazanymi w poniedziałek przez rzecznika policji - za wrzucenie rac na płytę boiska grozi kara do 5 lat więzienia, a za wtargniecie na płytę boiska do 3 lat więzienia.

  • Aktualizacja
    wtorek, 22.05.2018 r., godz. 14.54
    Aktualizacja
    wtorek, 22.05.2018 r., godz. 14.54
    Jak informuje podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji zatrzymane zostały kolejne dwie osoby, a jedna sama zgłosiła się w komisariacie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro