Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. Tym razem będzie to spacer w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Na 26 maja zaplanowano wycieczkę w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej -Chcesz wiedzieć, czym była Dolina Świętojańska? Kto wybudował Jezioro Maltańskie - sztuczny zbiornik wodny? Skąd wzięła się kotwica nad jego brzegami? Czy Maltanka była jedyną koleją na tym terenie? W jakim celu postawiono Kopiec Wolności? Czym była Luneta Astera? Gdzie kończył się międzywojenny Poznań? Kto wyhodował czarną różę? Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na wycieczkę w miejsca magiczne, miejsca, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością - zachęcają przewodnicy do uczestnictwa w spaceru.

W sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o 10, a druga o 15. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy Kościele św. Jana Jerozolimskiego za murami przy ul. Świętojańskiej 1. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale po jego zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro