Reklama
Reklama

Minister spraw wewnętrznych spotkał się z szefem policji. Tematem rozmów mecz Lech-Legia

fot. Marcin Kołakowski

Niedzielne spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa jest szeroko analizowane przez służby.

Przypomnijmy: sfrustrowani kibice Kolejorza rzucali na boisko materiały pirotechniczne, a następnie wbiegli na plac gry. Mecz został wstrzymany przez sędziego, a wojewoda podjął decyzję o rozwiązaniu imprezy masowej.
W poniedziałek rano poznańska policja poinformowała, że analizuje już nagrania ze stadionowego monitoringu i wkrótce można spodziewać się pierwszych zatrzymań.
Z kolei w Warszawie doszło do spotkania szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachima Brudzińskiego, z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji.
MSWiA wydało w tej sprawie oświadczenie, którego prezentujemy poniżej:
"Szanowni Państwo,
informujemy, że obecnie trwa spotkanie ministra Joachima Brudzińskiego z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji, w związku z wydarzeniami, do których doszło podczas wczorajszego meczu piłkarskiego na stadionie Lecha w Poznaniu. Jednocześnie informujemy, że szef MSWiA polecił wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, zwołanie posiedzenia Rady w celu omówienia sytuacji, do której doszło podczas wczorajszego meczu Lecha Poznań i Legii Warszawa.
Działania funkcjonariuszy Policji podczas wczorajszego meczu wynikały z przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i były adekwatne do zaistniałej sytuacji. Przypominamy, że Policja podejmuje działania dopiero na wyraźną prośbę organizatora imprezy masowej. To organizator odpowiedzialny jest za zapewnienie bezpieczeństwa osobom oraz ochronę porządku publicznego.

Ponadto informujemy, że policjanci z Poznania podejmują czynności operacyjno-rozpoznawcze i analizują nagrania z monitoringu na stadionie w celu identyfikacji osób, które wczoraj podczas meczu pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa rzucały środki pirotechniczne i wbiegły na murawę stadionu. W ramach swoich kompetencji działania podejmuje także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który na dziś zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Na bieżąco o działaniach podejmowanych przez funkcjonariuszy wielkopolskiej Policji informuje rzecznik prasowy KWP w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak."

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro