Chuligani wygrali ze sportem. Mecz Lech - Legia zakończony walkowerem

Z powodu zachowania kibiców przedwcześnie zakończono mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa.

Kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko poleciały race, a chwilę później z Kotła na murawę wybiegło kilkanaście osób. Arbiter przerwał grę, a zawodnicy udali się do szatni, z której już nie wrócili.
Na stadionie musiała interweniować policja i choć udało się uniknąć eskalacji konfliktu, to decyzja mogła być tylko jedna: mecz przerwano.
Formalnie walkowera musi jeszcze zatwierdzić Komisja Ligi. Dopiero wtedy Legia będzie mogła świętować mistrzowski tytuł.
Boiskowe wydarzenia nie mają w tej sytuacji większego znaczenia, choć były one jednym z powodów zachowania kibiców. Po bramkach Antolicia i Kucharczyka Legia prowadziła z Lechem 2:0.
Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2 (0:1) (mecz przerwany)
Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Piotr Tomasik (Klupś 71") - Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Radosław Majewski, Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak (Makuszewski 61"), Christian Gytkjaer
Rezerwowi: Jasmin Burić, Thomas Rogne, Elvir Koljić, Maciej Makuszewski, Jakub Serafin, Wołodymyr Kostewicz, Tymoteusz Klupś
Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Remy, Vešović - Antolić, Philipps, Cafu (Hamalainen 60") - Radović (Radović 72"), Kucharczyk, Szymański
Rezerwowi: Cierzniak, Broź, Hlousek, Hamalainen, Niezgoda, Pasquato, Eduardo
Bramki: Antolić 9", Kucharczyk 69"