Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Marina w Czerwonaku rozpoczęła sezon z wielkim hukiem – przy wystrzale armaty

j
niedziela, 20.05.2018 r.
godz. 14.37
j | niedziela, 20.05.2018 r., godz. 14.37
Marina w Czerwonaku rozpoczęła sezon z wielkim hukiem – przy wystrzale armaty
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

W sobotę rozpoczął się kolejny sezon najmłodszego portu rzecznego – mariny w Czerwonaku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, były m.in. bezpłatne wycieczki łodziami motorowymi po Warcie oraz festiwal kuchni polowych z dwunastoma punktami gastronomicznymi i koncert zespołów szantowych. Chcemy, aby z tego przepięknego miejsca korzystało jak najwięcej turystów. Tych zresztą z roku na rok u nas przybywa. I to nie tylko tych z powiatu – stwierdził Tomasz Drgas, prezes Stowarzyszenia Kilwater, które przy wsparciu powiatu poznańskiego stara się, aby marina tętniła życiem. Odbywają się tu festyny, pikniki i koncerty oraz różnego rodzaju zawody. W ubiegłym roku powstało także pole namiotowe, mamy zaplecze sanitarne – dodaje.

Koniecznie trzeba tu przyjechać. I to nie tylko w ten, ale i w następne weekendy też. Port jest przykładem na to, jak dobrze działają organizacje pozarządowe, których w naszym powiecie jest ponad tysiąc – zachęcał Jan Grabkowski, starosta poznański.

To nasza perełka powiatowa, która sprawia, że Warta budzi się do życia i staje się atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców nie tylko gminy czy powiatu, ale całej Wielkopolski – podkreślał Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka.

W tym roku dla atrakcją sezonu będzie tramwaj wodny, który ma kursować między Czerwonakiem a Poznaniem. W pierwszym, pilotażowym sezonie będą to rejsy weekendowe. A w ten weekend odbywają się bezpłatnie.

Reklama