Warta Poznań awansowała do I Ligi!

Piłkarze Warty Poznań pokonali w meczu 32. kolejki II ligi Radomiaka Radom i zapewnili sobie awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy .

Zieloni musieli wywalczyć 3 punkty, żeby nie oglądać się na rywali i zapewnić sobie grę w kolejnym sezonie I ligi już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.
W Ogródku spotkały się dwa zespoły z czołówki drugiej ligi, ale pierwsza połowa nie porwała. Sporo było gry w środku pola, szarpanych akcji, a mało groźnych strzałów na obie bramki.
Tuż po przerwie prowadzenie strzałem zza pola karnego dał gospodarzom Kita, a chwilę później poznaniakom dopisało szczęście, bo jeden z gości trafił w poprzeczkę.
W 65. minucie powinno być 2:0, ale uderzenie Kity z rzutu karnego zatrzymało się na słupku.
Do ostatniego gwizdka gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji i nie dali wyrwać sobie tego bezcennego zwycięstwa.
Awans to dla Warty wielka radość, ale i wyzwanie organizacyjne. Klub będzie potrzebować wyższego budżetu, a przede wszystkim inwestycji w infrastrukturę. Bardzo możliwe, że w rundzie jesiennej Zieloni będą rozgrywać domowe mecze na stadionie w Grodzisku Wlkp., bo obiekt przy Drodze Dębińskiej nie spełnia obecnie wymogów licencyjnych.
Warta Poznań - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Bramka: Kita 46"