Reklama
Reklama

Ponad 15 milionów złotych na nowe ścieżki rowerowe

Ponad 15 milionów złotych pochłonie budowa dwóch ścieżek rowerowych na terenie powiatu poznańskiego.

W piątek z udziałem marszałka Marka Woźniaka i starosty Jana Grabkowskiego odbyło się podpisanie umów związanych z inwestycjami, które będą realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

Pierwsza, licząca 7,4 km trasa prowadzić będzie od Szczepankowa (zacznie się na granicy Poznania) przez Tulce do Gowarzewa. Jej budowa kosztować będzie ok. 8 mln zł, z czego 6 mln zł przekaże Unia Europejska.

Druga trasa przebiegać będzie od Pobiedzisk przez Kapalicę do Kociałkowej Górki. Inwestycja pochłonie 7,4 mln zł, a UE przekaże 3,3 mln zł.

- To następne zadanie, które doskonale wpisuje się w politykę transportową nie tylko naszego powiatu, ale całej metropolii. Budujemy kolejne, bezpieczne, oświetlone trasy dla rowerzystów, którzy będą mogli przy powstających węzłach przesiadkowych skorzystać z transportu publicznego - przekonywał starosta Grabkowski.

Obie trasy mają powstać do końca 2019 roku. Różnicę pomiędzy kosztami budowy a dofinansowaniem unijnym pokryje ze swojego budżetu powiat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro