Reklama
Reklama

Ponad 15 milionów złotych na nowe ścieżki rowerowe

Ponad 15 milionów złotych pochłonie budowa dwóch ścieżek rowerowych na terenie powiatu poznańskiego.

W piątek z udziałem marszałka Marka Woźniaka i starosty Jana Grabkowskiego odbyło się podpisanie umów związanych z inwestycjami, które będą realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pierwsza, licząca 7,4 km trasa prowadzić będzie od Szczepankowa (zacznie się na granicy Poznania) przez Tulce do Gowarzewa. Jej budowa kosztować będzie ok. 8 mln zł, z czego 6 mln zł przekaże Unia Europejska.

Druga trasa przebiegać będzie od Pobiedzisk przez Kapalicę do Kociałkowej Górki. Inwestycja pochłonie 7,4 mln zł, a UE przekaże 3,3 mln zł.

- To następne zadanie, które doskonale wpisuje się w politykę transportową nie tylko naszego powiatu, ale całej metropolii. Budujemy kolejne, bezpieczne, oświetlone trasy dla rowerzystów, którzy będą mogli przy powstających węzłach przesiadkowych skorzystać z transportu publicznego - przekonywał starosta Grabkowski.

Obie trasy mają powstać do końca 2019 roku. Różnicę pomiędzy kosztami budowy a dofinansowaniem unijnym pokryje ze swojego budżetu powiat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro