Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 5
Reklama

Snajper na Morasku? Straty uczelni sięgają 20 tysięcy złotych

j
piątek, 18.05.2018 r.
godz. 10.30
j | piątek, 18.05.2018 r., godz. 10.30
Snajper na Morasku? Straty uczelni sięgają 20 tysięcy złotych

Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza kilkukrotnie został ostrzelany prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Policjanci szukają sprawcy, a władze uczelni obawiają się o bezpieczeństwo studentów i pracowników.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1024 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już wcześniej informowaliśmy budynek Wydziału Historycznego na Morasku został kilkukrotnie ostrzelany z wiatrówki. Pierwsze uszkodzenia zauważono pod koniec marca – wówczas zniszczonych zostało sześć szyb. Sytuacja powtarzała się również w kwietniu i w maju. Straty uczelni sięgają 20 tysięcy złotych. Władze wydziału obawiają się o bezpieczeństwo studentów i pracowników uczelni. Chciałbym w tej całej głupocie, chuligańskim wybryku widzieć tylko stan zapomnienia. Ale ponieważ rzeczywiście panowie policjanci ustalili, że jest to ostrzał prowadzony z broni pneumatycznej podchodzimy do tego z wielka powagą, gdyż stanowi to zagrożenie dla życia, a nie tylko do naszej materialnej substancji, którą bardzo lubimy, bo jest to piękny nowy budynek – mówi prof. Kazimierz Ilski, dziekan Wydziału Historii UAM.

Jak już wcześniej informowaliśmy wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci. Funkcjonariusze apelują, by osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, bądź sprawców zdarzenia przekazywały je osobiście w komisariacie na os. Jana III Sobieskiego 115 lub telefonicznie pod numerami 61 84 146 11 lub 997.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama