Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Nocne wybuchy i wstrząsy:„strzały na poligonie budzą okolicznych mieszkańców”

j
piątek, 18.05.2018 r.
godz. 07.24
j | piątek, 18.05.2018 r., godz. 07.24
Nocne wybuchy i wstrząsy:„strzały na poligonie budzą okolicznych mieszkańców”
fot. CSWL Poznań

Do naszej redakcji znów docierają sygnały od mieszkańców zaniepokojonych odgłosami wybuchów i strzałów w okolicach Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W rejonie Tarnowa Podgórnego słychać głośne basowe wybuchy. Czyżby Biedrusko? - pisze nasz czytelnik. Co to za głośne wybuchy słychać w zachodniej części miasta? Ćwiczenia w Biedrusku?- pyta drugi.Nocne strzelanie w Biedrusku - jest godzina 24:00 a strzały na poligonie budzą okolicznych mieszkańców – dodaje czytelniczka.

Przypominamy, że rzeczywiście odgłosy słyszalne w Poznaniu pochodzą z poligonu w Biedrusku. Jak już wcześniej informowaliśmy od 7 do 30 maja na terenie poligonu w Biedrusku odbywają się strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Zgodnie z zapowiedziami żołnierze ćwiczą od od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-16:00 i 20:00-04:00. Ponadto w ciągu całego miesiąca na poligonie swoją obecność zapowiedzieli też saperzy, którzy realizują interwencyjną neutralizację przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych różnego pochodzenia.

Ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych obowiązuje całkowity zakaz wstępu osobom nieupoważnionym na teren poligonu.

Reklama