Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Dziwne zjawisko w okolicach Wilczego Młyna. „Krajobraz jak z filmu Hobbit”

j
czwartek, 17.05.2018 r.
godz. 14.55
j | czwartek, 17.05.2018 r., godz. 14.55
Dziwne zjawisko w okolicach Wilczego Młyna. „Krajobraz jak z filmu Hobbit”
fot. Czytelnik

Okazuje się, że mieszkańcy nie mają powodów do obaw.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Takie o to zjawisko zaobserwowaliśmy na alejce rowerowej przy ogródkach działkowych za Wilczym Młynem, w kierunku mostu Lecha. Cała alejka jest tym zainfekowanych. Krajobraz jak z filmu Hobbit – piszą zaniepokojeni mieszkańcy Wilczego Młyna. Czy odpowiednie służby mogły by się tym tematem zająć? - dodają.

Czy mieszkańcy mają jakieś powody do obaw zapytaliśmy ekspertów z Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie przesłaliśmy zdjęcie od naszego czytelnika. To oprzęd wykonywany przez któryś z gatunków namiotnika. To taka grupa drobnych motyli, która w ten sposób ochrania swoje larwy i miejsce żerowania. Takie zjawisko zdarza się co jakiś czas na większą skalę – tłumaczy dr inż. Paweł Sienkiewicz z Katedry Entomologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Zarówno prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, kierownik Instytutu Zoologii UP w Poznaniu jak i dr inż. Paweł Sienkiewicz patrząc na przekazaną fotografię uznali, że odpowiedzialny za takie zjawisko może być motyl prawdopodobnie Yponomeuta evonymella - Namiotnik czeremszaczek. Aby jednak precyzyjnie określić gatunek przydały by się też gąsienice – dodaje dr Sienkiewicz.

Zatem mieszkańcy nie muszą się obawiać powodem „ dziwnego zjawiska” na pewno nie jest żadna infekcja, która zaatakowała roślinność.

Reklama