Reklama
Reklama

Abp Stanisław Gądecki uważa, że trzeba katechizować dorosłych

fot. Paterm/wikimedia/CC BY SA 40
fot. Paterm/wikimedia/CC BY SA 40

Metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski stwierdził ostatnio, że owoce katechizacji dzieci są niszczone przez nieskatechizowanych rodziców. Biskup wzywa do rozpoczęcia katechizacji osób dorosłych.

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył mszy świętej w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. W trakcie homilii arcybiskup arcybiskup pytał, dlaczego wiele osób sprzeciwia się naukom Chrystusa -Aby mogło dojść do odnowy, trzeba aby każdy z członków Akcji Katolickiej zaczął od katechizmowania samego siebie, żeby zadbał o pogłębienie własnego życia duchowego przez lekturę Pisma Świętego, codzienną modlitwę, systematyczną spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu, czynny udział w Eucharystii, lekturę dokumentów Kościoła, udział w dniach skupienia, rekolekcjach i pielgrzymkach - mówił Gądecki, którego słowa cytuje portal Niedziela.

Arcybiskup stwierdził też, że nadszedł czas na katechizację dorosłych -Gdy wszystkie inne działania prospołeczne są cenne i godne pochwały, wydaje się, że nadszedł czas, by zająć się czymś nowym, to znaczy katechezę dorosłych. Nie za katechizację dzieci i młodzieży, to robią katecheci w szkołach, ale zabrać się za katechizację dorosłych, rodziców. Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani - stwierdził metropolita poznański.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro