Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Abp Stanisław Gądecki uważa, że trzeba katechizować dorosłych

BS
środa, 16.05.2018 r.
godz. 20.45
BS | środa, 16.05.2018 r., godz. 20.45
Abp Stanisław Gądecki uważa, że trzeba katechizować dorosłych
fot. Paterm/wikimedia/CC BY SA 40

Metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski stwierdził ostatnio, że owoce katechizacji dzieci są niszczone przez nieskatechizowanych rodziców. Biskup wzywa do rozpoczęcia katechizacji osób dorosłych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył mszy świętej w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. W trakcie homilii arcybiskup arcybiskup pytał, dlaczego wiele osób sprzeciwia się naukom Chrystusa - Aby mogło dojść do odnowy, trzeba aby każdy z członków Akcji Katolickiej zaczął od katechizmowania samego siebie, żeby zadbał o pogłębienie własnego życia duchowego przez lekturę Pisma Świętego, codzienną modlitwę, systematyczną spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu, czynny udział w Eucharystii, lekturę dokumentów Kościoła, udział w dniach skupienia, rekolekcjach i pielgrzymkach - mówił Gądecki, którego słowa cytuje portal Niedziela.

Arcybiskup stwierdził też, że nadszedł czas na katechizację dorosłych - Gdy wszystkie inne działania prospołeczne są cenne i godne pochwały, wydaje się, że nadszedł czas, by zająć się czymś nowym, to znaczy katechezę dorosłych. Nie za katechizację dzieci i młodzieży, to robią katecheci w szkołach, ale zabrać się za katechizację dorosłych, rodziców. Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani - stwierdził metropolita poznański.

Reklama