Reklama
Reklama

Pościg za pijanym kierowcą. Młody mężczyzna miał 2,7 promila

Kilka nocy temu policjanci z Pleszewa zostali powiadomieni o pijanym kierowcy, który porusza się ulicami miasta. Próba jego zatrzymania nie powiodła się, a mężczyzna zaczął uciekać.

Informacje o pijanym kierowcy, który ulicami miasta porusza się Peugeotem dotarły do policjantów w nocy z 12 na 13 maja - Przed godz. 2.00 na ul. Rynek w Pleszewie policjanci zauważyli opisany pojazd. Funkcjonariusze podali sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg, który był prowadzony ulicami miasta, a następnie przeniósł się na teren gminy Gołuchów i gminy Pleszew - relacjonuje Monika Kołaska z miejscowej policji.

Ostatecznie samochód został zatrzymany przez wystawiony posterunek blokadowy w miejscowości Kuczków, ale kierowca postanowił uciekać pieszo. Nie uciekł jednak daleko - Po zatrzymaniu okazało się, że to 20-letni mieszkaniec gminy Pleszew, który ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 2,7 promila - dodaje Kołaska.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczonego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione czyny grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro