Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Spór mieszkańców o ulicę Umultowską. Rozbudować, czy chronić przyrodę?

j
środa, 16.05.2018 r.
godz. 13.30
j | środa, 16.05.2018 r., godz. 13.30
Spór mieszkańców o ulicę Umultowską. Rozbudować, czy chronić przyrodę?

Cześć mieszkańców Moraska chce wyrównania i utwardzenia Umultowskiej, inni pragną zachowania tej gruntowej ulicy w obecnym stanie, by nie zwiększać na niej ruchu. Obie strony zbierają głosy pod własnymi petycjami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Część mieszkańców nie chce, żeby ulica stała się tranzytem dla rodziców odwożących swoje dzieci do budowanej nowej szkoły. Przeciwnicy zmian zebrali już ponad 2 tysiące podpisów i uzasadniają, że obawiają się, że przez utwardzenie drogi rejon Stawów Moraskich będzie zagrożony. Pomysł żeby tutaj puścić ruch samochodowy tylko dlatego, że tędy o kilka czy kilkanaście sekund będzie krótszy dojazd dla niektórych mieszkańców jest sprzeczny z zasadami planowania przestrzennego i zasadami zarówno ochrony przyrody, jak i środowiska życia człowieka – mówi Andrzej Kepel, przyrodnik.

Zwolennicy rozbudowy zebrali natomiast pod swoją petycją 1200 podpisów, bo uważają, że aktualnie, po drodze nie da się normalnie przejechać i rozbudowa jest potrzebna. Ulica Umultowska w tej chwili tak naprawdę ma formę drogi piaszczystej, którą tak naprawdę trudno nazwać inaczej jak czołgowiskiem. Po tej drodze nie da się przejechać – mówił w rozmowie z reporterem Pulsu Dnia Telewizji WTK Łukasz Ferchmin, mieszkaniec Moraska. Po prostu dzieci nie mogą chodzić do szkoły w kaloszach, dlatego, że droga ta w trakcie opadów deszczu, czy w porze zimowej jest jednym, wielkim grzęzawiskiem – dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich twierdzi, że konflikt na razie jest bezzasadny, bo miasto nie podjęło żadnych decyzji. Obecnie dojazd do szkoły jest od ulicy Zagajnikowej i Ślazowej – mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Planujemy zorganizować spotkanie – taki spacer badawczy z mieszkańcami żeby porozmawiać właśnie na temat ulicy Umultowskiej, jak powinna wyglądać i jakie powinna spełniać oczekiwania mieszkańców – dodaje.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama