Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Joanna Jaśkowiak ukarana grzywną w wys. 1 tys. zł za słowa „Jestem wk..wiona”

j
środa, 16.05.2018 r.
godz. 12.21
j | środa, 16.05.2018 r., godz. 12.21
Joanna Jaśkowiak ukarana grzywną w wys. 1 tys. zł za słowa „Jestem wk..wiona”

Joanna Jaśkowiak została skazana na karę grzywny w wysokości 1 tys. zł za użycie słowa "nieprzyzwoitego" podczas demonstracji Strajku Kobiet na placu Wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy Joanna Jaśkowiak użyła niecenzuralnych słów na demonstracji kobiet 8 marca w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Budzą się we mnie różne uczucia i tymi uczuciami chciałabym się przede wszystkim z kobietami podzielić. Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość i ostatecznie brakuje mi słów. I chyba zostaje tylko jedno, mało cenzuralne. W..rw. Jestem wk..wiona - powiedziała w wystąpieniu żona prezydenta Poznania, a tłum nagrodził ją brawami.

Przemówienie, a zwłaszcza jedno- wulgarne słowo odbiło się szerokim echem. Na tyle silnym, że żona prezydenta dostała wezwanie na policję.  Zawiadomienie było anonimowe, przyszło na policję mailem w czerwcu. Później trwały formalności – tłumaczyła zaraz po przesłuchaniu żona prezydenta Poznania. Złożyłam wyjaśnienia, wypierać się nie ma czego, nie wstydzę się tego, co powiedziałam. Będzie prowadzone dalsze postępowanie i trudno mi powiedzieć jaki będzie dalszy ciąg – dodała.

Policja wnioskowała do sądu o ukaranie żony prezydenta Poznania. Jak poinformowała dziś „Gazeta Wyborcza” Joanna Jaśkowiak została skazana na karę grzywny w wysokości 1 tys. złotych. Słowa wulgarne były z dużym prawdopodobieństwem świadomym elementem przygotowanego wcześniej scenariusza. Przemówienie było wyreżyserowane – uzasadniała wyrok sędzia Marta Zaidlewicz, cytowana przez „Gazetę Wyborczą”.

Wyrok jest nieprawomocny.

Reklama