Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Poranna akcja CBA w Kaliszu. Zatrzymano byłego komendanta policji Zbigniewa Maja

j
środa, 16.05.2018 r.
godz. 08.50
j | środa, 16.05.2018 r., godz. 08.50
Poranna akcja CBA w Kaliszu. Zatrzymano byłego komendanta policji Zbigniewa Maja
fot. www.policja.pl / archiwum

Jak informuje RMF FM funkcjonariusze weszli do domu byłego komendanta głownego policji po godzinie 6. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami chodzi o przestępstwa urzędnicze.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obecnie w domu byłego komendanta głównego policji trwa przeszukanie. Później Zbigniew Maj ma zostać przewieziony do Rzeszowa, gdzie ma usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy RMF FM Maj miał się ich dopuścić w okresie, gdy był komendantem głównym policji i mają one dotyczyć przekazywania informacji. Jak informuje RMF FM nie chodzi o przekazywanie ich grupom przestępczym.

Insp. Zbigniew Maj został powołany na stanowisko Komendanta Głównego Policji w grudniu 2015 roku. Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. Kryminalnych a służbę w Policji pełnił od 1996 roku. Zbigniew Maj dwa miesiące później złożył rezygnację ze stanowiska.

Jak dodaje RMF FM w ramach śledztwa zatrzymano tez dwóch byłych szefów delegatur CBA z Poznania i Łodzi, którzy mieli przekazywać byłemu komendantowi informacje.

Reklama