Reklama
Reklama

Podpoznańskim odcinkiem trasy S5 Poznań nie pojedziemy w tym roku?

fot. GDDKiA / archiwum

Prawdopodobnie 16-kilometrowy odcinek z Poznania do Wronczyna nie będzie gotowy pod koniec 2018 roku.

Jak już wcześniej informowaliśmy nowym odcinkiem trasy S5 kierowcy mieli pojechać już w listopadzie 2017 roku, ale wiosną ubiegłego roku włoskie konsorcjum Toto Construzioni Generali i Vianini Lavori (wykonawca) wystąpiło do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia robót. Wówczas termin ukończenia prac został przesunięty na maj 2018 roku. Już jednak w styczniu pojawiły się jednak obawy, czy wykonawca w tym czasie zdąży zakończyć prace. Jak poinformowała dziś Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiej GDDKiA w rozmowie z Gazetą Wyborczą - zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi około 70 proc. Ze względu na zaistniałą sytuację termin oddania prac znów został przesunięty o pół roku - mają się one zakończyć w czwartym kwartale 2018 roku.

Jednak jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" włoskie konsorcjum już stara się o kolejne przesunięcie terminu. Obecnie trwają rozmowy z Toto Costruzioni Generali na temat kontynuacji budowy drogi - przyznała w rozmowie z gazetą rzeczniczka GDDKiA.

Przypomnijmy. 16-kilometrowy odcinek trasy S5 między Poznaniem i Wronczynem to przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania, dzięki któremu odciążone zostaną m.in. Komorniki. Umowę na budowę odcinka podpisano w lipcu 2015 roku i opiewa na blisko 530 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie. Strażacy mają już pierwsze zgłoszenia
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro