Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Czy Macierewiczowi należy się ochrona? Kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie

sk
poniedziałek, 14.05.2018 r.
godz. 16.16
sk | poniedziałek, 14.05.2018 r., godz. 16.16
Czy Macierewiczowi należy się ochrona? Kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie
Macierewicz z ochroniarzem w lipcu 2017 roku fot. PAP/Leszek Szymański

Ochrona Antoniego Macierewicza może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, choć do końca nie wiadomo czy należy mu się taki przywilej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje "Rzeczpospolita", były szef MO od 9 lutego korzysta ze służbowej limuzyny Żandarmerii Wojskowej, ma również osobistego ochroniarza.

Zgodnie z prawem ochrona ŻW przysługuje ministrom i podsekretarzom stanu. Nie wiadomo na jakiej podstawie taki przywilej przyznano Macierewiczowi, który obecnie jest "tylko" szeregowym posłem i szefem podkomisji do spraw ponownego zbadania katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Żandarmeria Wojskowa w odpowiedzi udzielonej dziennikowi nie doprecyzowała tej kwestii.

Służby nie chcą także ujawnić kosztów ochrony byłego szefa MON, ale o ich oszacowanie pokusili się dziennikarze "Rzeczpospolitej". Przy całodobowej ochronie potrzebnych jest ośmiu funkcjonariuszy miesięcznie (średnia pensja zasadnicza w ŻW to ok. 5 tys. zł brutto). Do tego dochodzi dwóch kierowców, a także koszty pojazdu, paliwa i amortyzacji. Razem mowa o kwocie znacznie przekraczającej 50 tys. zł miesięcznie.

Reklama