Trwa plażowa rywalizacja w sercu Poznania

Weekend na Lotto Plaży Wolności stał pod znakiem rywalizacji siatkarzy.

W turnieju kobiecym najlepsze okazały się Kamila Płaczek i Gabriela Puławska, które w finale pokonały Natalię Bogdanowicz i Barbarę Cembrzyńską 2:0 (23:21, 15:9). Podium uzupełniły Magdalena Pater i Justyna Kozłowska.

- Był to dla nas pierwszy ważny turniej w rozpoczynającym się sezonie, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać - komentowała Płaczek.

Do rywalizacji mężczyzn zgłosili się zarówno amatorzy, jak i zawodnicy znani z europejskich boisk. Po ponad 10-godzinnej rywalizacji zwyciężyli Sebastian Kaczmarek z Krotoszyna i Paweł Lewandowski z Wrocławia. Pokonanymi w finale okazali się Adam i Roman Andrys z Wrocławia. Brąz zdobyli Martin Chiniewicz i Michał Korycki.

W niedzielnym turnieju gwiazd triumfowali Magdalena Saad i Aleksandra Przepiórka oraz Daniel Pliński i Michał Kądzioła.

W poniedziałek na Placu Wolności odbywają się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w siatkówce kobiet, a we wtorek do rywalizacji przystąpią mężczyźni. Szczegółowy terminarz znaleźć na www.feniksplay.pl.