Reklama

Cysterna z czekoladą przewróciła się na A2. Przewoźnik będzie musiał wypłacić ogromne odszkodowania

fot. TwojaSlupca.pl
fot. TwojaSlupca.pl

Przewrócona cysterna przewożąca czekoladę w środę zablokowała na wiele godzin autostradę A2. Ogromne straty poniósł przewoźnik, który stracił dwadzieścia ton czekolady, ale to nie koniec kosztów. Straty liczy operator autostrady A2.

Do zdarzenia doszło w środę rano, a autostrada A2 była zablokowana przez kilkanaście godzin. O stratach, które poniósł właściciel firmy przewozowej pisze portal Forbes. Z wyliczeń portalu wynika, że wartość kakao potrzebnego do wyprodukowania 20 ton czekolady to około 63 tysiące złotych. Utracona czekolada mogłaby posłużyć do produkcji 240 tysięcy tabliczek czekolady, które w sprzedaży detalicznej byłyby warte nawet 787 tysięcy złotych.

Strata towaru to jednak niejedyne koszty, które poniesie przewoźnik. Straty liczą już spółki Autostrada Wielkopolska oraz Autostrada Eksploatacja. Pierwsza spółka na czas utrudnień zawiesiła pobieranie opłat od kierowców, a druga odpowiada za utrzymanie stanu technicznego. Na razie nie wiadomo, jakie będą to kwoty, ale Forbes szacuje, że rachunek może przekroczyć wartość gwarantowaną przez polisę ubezpieczeniową.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro