Reklama
Reklama

Wznowiono ruch pociągów po wykolejeniu we Wronkach

fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP
fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP

W sobotę rano przywrócono ruch pociągów przez stację Wronki. Ruch odbywa się w tej chwili po jednym torze, a pociągi mogą notować niewielkie opóźnienia.

Przypominamy, że do wykolejenia pociągu towarowego doszło w czwartek. Po zdarzeniu ruch pociągów był całkowicie wstrzymany, ale w piątek późnym wieczorem udało się udrożnić jeden z torów -Przed północą w piątek zakończono podstawowe prace związane z udrożnieniem jednego toru. Usunięto prawie 200 ton węgla. Opróżniony i zabrany z miejsca został najpierw jeden wagon. Do godz. 22.00 specjalne dwa dźwigi przeniosły z nasypu i wiaduktu trzy wagony. Uszkodzony tabor ustawiono obok drogi. 8 wagonów, które pozostały na miejscu nie powinno utrudnić przejazdu - poinformował w rozmowie z RMF FM Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W sobotę rano przywrócono ruch po udrożnionym torze. Pociągi mogą w tej chwili notować niewielkie opóźnienia. Cały czas trwają prace na drugim torze, a wszystkie utrudnienia powinny być zlikwidowane do poniedziałku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
71.93 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro