Reklama
Reklama

Wznowiono ruch pociągów po wykolejeniu we Wronkach

fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP

W sobotę rano przywrócono ruch pociągów przez stację Wronki. Ruch odbywa się w tej chwili po jednym torze, a pociągi mogą notować niewielkie opóźnienia.

Przypominamy, że do wykolejenia pociągu towarowego doszło w czwartek. Po zdarzeniu ruch pociągów był całkowicie wstrzymany, ale w piątek późnym wieczorem udało się udrożnić jeden z torów -Przed północą w piątek zakończono podstawowe prace związane z udrożnieniem jednego toru. Usunięto prawie 200 ton węgla. Opróżniony i zabrany z miejsca został najpierw jeden wagon. Do godz. 22.00 specjalne dwa dźwigi przeniosły z nasypu i wiaduktu trzy wagony. Uszkodzony tabor ustawiono obok drogi. 8 wagonów, które pozostały na miejscu nie powinno utrudnić przejazdu - poinformował w rozmowie z RMF FM Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W sobotę rano przywrócono ruch po udrożnionym torze. Pociągi mogą w tej chwili notować niewielkie opóźnienia. Cały czas trwają prace na drugim torze, a wszystkie utrudnienia powinny być zlikwidowane do poniedziałku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro