Reklama
Reklama

Prace przy parku Rataje na finiszu: 487 drzew, 20 tysięcy krzewów i 80 tysięcy bylin

fot. UM
fot. UM

O powstaniu parku Rataje mówi się od lat, ale wiadomo już, że w tym roku wszystkie prace zakończą się, a teren będzie w całości dostępny dla mieszkańców.

Park Rataje podzielony jest na dziewięć różnych stref, a siedemdziesiąt procent prac jest już wykonanych. Gotowy jest między innymi plac centralny z fontanną, aleja Drzew Pamięci, a częściowo skończony jest ogród zmysłów z ogrodami zapachowymi, ławkami, hamakami i leżakami - Park jest całkowicie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Nie ma w nim żadnych barier architektonicznych. Na terenie parku znajduje się też plac zabaw przystosowany częściowo dla dzieci z niepełnosprawnościami. Cały ogród zmysłów powstaje z myślą o osobach niedowidzących i niedosłyszących- mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Najwięcej pracy pozostało przy tzw. skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej, który upamiętni dawny przebieg kolei. Na jego terenie stanie między innymi zabytkowa lokomotywa, wagon, kozioł oporowy i kolejowy zegar, a spacerowicze będą mogli odpocząć pod zadaszeniem stylizowanym na perony kolejowe.

Wszystkie prace w parku Rataje zakończą się w grudniu. Całkowity koszt inwestycji to ponad 21 mln złotych, a aż 12 mln pochodzi z dofinansowania unijnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro