Reklama

Mieszkańcy Urbanowskiej grzęzną w błocie, podobnie jak proces modernizacji ulicy

fot. Ewa

Stan nawierzchni przy ul. Urbanowskiej jest prawdziwą zmorą dla osób tam mieszkających, a procedura naprawy utkwiła w martwym punkcie, jeszcze na etapie decyzyjności.

O błotnej jezdni na Urbanowskiej poinformowała nas nasza czytelniczka. - Mieszkańcy w czasie słoty dosłownie grzęzną w błocie.Brak chodników, nierówny bruk, doły, rozjeżdżone przez samochody błoto powodują, że żeby pokonać kilka kroków wzdłuż tej ulicy trzeba nie lada wysiłku - narzeka pani Ewa.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Na domiar złego już i tak błotną Urbanowską rozjeżdżają dodatkowo ciężarówki - W tej chwili w jej okolicy są dwa place budowy. To powoduje, że ulica jest wciąż dewastowana. Tego nawet nie da się opisać, aby przedstawić co się tam aktualnie dzieje. Błoto rozjeżdżane jest po resztkach chodników, niszczone jest wszystko co jeszcze pozostało po starej kostce brukowej. Mieszkańcy nie mają możliwości przedostania się na przystanek autobusowy "Urbanowska" w kierunku miasta, gdyż w dni deszczowe przejście tą drogą jest niemożliwe - relacjonuje czytelniczka.

Jak informuje ZDM -W tej sprawie Zarząd Dróg Miejskich informował już Radę Osiedla Sołacz (lipiec 2017), gdyż to ona jest dysponentem środków finansowych ZDM, które można przeznaczyć na przygotowanie dokumentacji technicznej.

A są to środki niemałe, zważywszy na to, że tylko na sam początek potrzebne jest 50-70 tys. zł. -W przypadku przebudowy ul. Urbanowskiej potrzebne jest wcześniejsze opracowanie dokumentacji technicznej, uwzględniającej również tereny zieleni, miejsca parkingowe oraz dobudowanie brakujących chodników - czytamy w odpowiedzi ze strony rzecznika ZDM-u.

Na razie Zarząd Dróg Miejskich może co najwyżej prowadzić czynności związane z bieżącym utrzymaniem nawierzchni.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro