Reklama

Na Ławicy lądował ogromny wojskowy samolot z radarem

fot. Maciej
fot. Maciej

Jak wynika z informacji, które udało się nam zdobyć, należąca do NATO maszyna wykonuje misję w naszym regionie, która jest jednak owiana tajemnicą.

Boeing E-3 Senetry to samolot wczesnego ostrzegania, wyposażony w system AWACS, czyli Lotniczy System Ostrzegania i Kontroli. Z jednej strony potężna maszyna latająca pełni więc rolę radaru wykrywającego inne samoloty, z drugiej strony - latającej wieży kontroli. Na Ławicy lądował po godz. 15:30.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jako, że samolot jest stricte wojskowy i taki też jest cel jego lądowania w Poznaniu, rzecznik Portu Lotniczego Ławica, Błażej Patryn, ograniczył się tylko do komentarza, że maszyna wykonuje w regionie misję. Jaką dokładnie? To tajemnica.

Więcej o tego typu samolotach dowiedzieć się będzie można już niebawem, bo 19-20 maja, kiedy to odbywać się będą w Poznaniu pokazy AirShow, na których ten lub podobny typ maszyn latających będzie udostępniony do zwiedzania dla publiczności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro