Reklama
Reklama

Pływalnia na os. Piastowskim już w lipcu przyszłego roku!

fot. informacje prasowe
fot. informacje prasowe

Podpisano już umowę z wykonawcą, który zobowiązał się do rozbiórki starego i wybudowanie nowego basenu w 440 dni. Obiekt ma być gotowy w lipcu 2019 r.

Nowa pływalnia powstanie w miejscu starej, która od lat już nie była otwarta. Nowy obiekt ma pełnić funkcję szkoleniowo-rekreacyjną, z naciskiem na zastosowanie sportowe dla młodzieży. Ta informacja powinna być szczególnie interesująca dla uczniów pobliskiej szkoły podstawowej o profilu pływackim, którzy dzisiaj zmuszeni są dojeżdżać na trening na Termy Maltańskie. Od lipca przyszłego roku będą mieli na basen około 100 m drogi.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Będący główną atrakcją obiektu basen pływacki ma mieć wymiary 25x16m i 6 torów o szerokości 2,5 każdy. Jako, że basen ma być używany także do zawodów pływackich, jego głębokość będzie stała na obu jego końcach i wynosić 1,80 m. Oprócz głównego basenu, oddany do użytku zostanie także basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, mający służyć nauce pływania i innym zabawom. Nie zabraknie także przestrzeni przeznaczonej na fitness i saunę, a także przebieralni grupowych oraz zespołu przebieralni i natrysków dla osób niepełnosprawnych.

Za realizację inwestycji odpowiadać ma firma PTB Nickel sp. z o.o. z Suchego Lasu, która wygrała otwarty przetarg. Oprócz rozbiórki i postawienia nowej pływalni wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania terenu wokół budowy - nasadzenia zieleni, mała architektura, miejsca parkingowe, droga wewnętrzna.

Przebudowa pływalni na Piastowskim miała się zacząć dawno temu, jednak poprzedni przetarg zakończyłsię fiaskiem z powodu zbyt dużej rozbieżności pomiędzy oczekiwaniami zamawiającego i oferenta. Miasto planowało przeznaczyć na ten cel 12 milionów złotych, a oferta opiewała na około 2,5 raza więcej. Aby ograniczyć koszty, opracowano nowy, tańszy projekt. Rada Miasta natomiast zgodziła się na zwiększenie budżetu tego przedsięwzięcia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro