Reklama
Reklama

Nielegalne i szpecące nośniki reklamowe usunięte dzięki blogerowi

fot. Fb Gemela Poznańska

Interwencja admina strony Gemela Poznańska przyczyniła się do usunięcia wielkoformatowej reklamy przy Niestachowskiej. Na reakcję władz trzeba było czekać... dwa lata.

Jak się okazuje i na co wskazuje śledztwo prowadzącego facebookową stronę Gemela Poznańska, oba usunięte właśnie, a należące do firmy Ströer billboardy były nielegalne i nigdy nie wydano zgody na ich postawienie.

- Czy poprzednie władze miasta nie weryfikowały legalności tego typu obiektów? - zapytuje admin Gemeli, kryjący się pod inicjałami (th). Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że nośniki przy Niestachowskiej nie były jedynymi nielegalnymi, do których oglądania jesteśmy poniekąd zmuszani.

- Wystąpiłem do plastyka miejskiego z prośbą o informacje dotyczące ilości tego typu nośników w Poznaniu, ich legalności oraz dalszych kroków podejmowanych wobec nośników, które szpecą miasto, nie tylko Stare Miasto - zapowiada bloger.Ale zlokalizowanie i usunięcie nielegalnych reklam to jedno. Jeden z komentujących zadał też pytanie o odpowiedzialność osób, które doprowadziły do takiego zaśmiecania naszej przestrzeni publicznej. - A ktoś dostanie karę, czy tylko muszą usunąć? Ktoś ładnie sobie zarabia nielegalnie...

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro