Reklama

Policjanci odzyskali skradzione rowery i poszukują ich właścicieli

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Grunwaldu zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież trzech rowerów. Dwa z nich udało się odzyskać.

6 maja jeden z obywateli zauważył kobietę próbującą przeciąć zabezpieczenie roweru. Próba kradzieży została udaremniona przez pracowników ochrony. - Po otrzymanym sygnale policjanci pojechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali kobietę. Kolejnym krokiem było sprawdzenie miejsca zamieszkania mieszkanki Poznania. Dzięki temu odzyskali dwa rowery - przekazała st. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji.
Pierwszy z jednośladów został skradziony 29 kwietnia z klatki schodowej budynku przy ul. Lodowej. Rower znajdował się w lombardzie, szybko wrócił jednak do prawowitego właściciela.
- Drugi pojazd marki B’Twin został skradziony w okresie od 1 do 6 maja br. przy ul. Roosevelta w Poznaniu, w pobliżu salonu telefonii komórkowej. Policja szuka właściciela i prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają swój jednoślad. Osoby mogą się zgłaszać osobiście w Komisariacie Policji na Grunwaldzie, przy ul. Rycerskiej 2 w Poznaniu - wyjaśniła st. sierż. Mróz.
Ponadto w czasie długiego weekendu majowego kobieta ukradła kolejny rower, tym razem z terenu galerii handlowej na terenie Nowego Miasta. To tzw. "góral", koloru czarnego z charakterystyczną ramą "z rogami", oklejony w kilku miejscach taśmą. Osoba poszukująca podobnego pojazdu powinna skontaktować się z poznańską policją.
Zatrzymana był już znana organom ścigania. Za popełnione czyny grozi jej do 5 lat więzienia.
Policjanci zachęcają do znakowania jednośladów w ramach programu "Poznański rower, bezpieczny rower". Nadane numery identyfikacyjne pozwalają znacznie szybciej odnaleźć właściciela.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro