Reklama

Wykolejenie we Wronkach: prace przedłużą się przez problemy z wozem gąsienicowym

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wciąż nie wiadomo kiedy uda się usunąć utrudnienia związane z czwartkowym wykolejeniem pociągu we Wronkach.

12 wagonów z węglem wykoleiło się w rejonie wiaduktu nad DW182. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. ale zablokowana została ważna trasa Poznań - Szczecin.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak informuje PKP PLK, Przewozy Regionalne zorganizowały komunikację zastępczą na odcinku Wronki-Miały, co wydłuża czas podróży o ok. 45 minut.

Komunikacja zastępcza w przypadku PKP Intercity dotyczy odcinka Szamotuły - Krzyż, a część składów kursuje objazdem przez Rzepin.

Co ważne, na trasie Poznań - Szczecin różni przewoźnicy wzajemnie honorują swoje bilety.

Z powodu wyklejenia odwołano m.in. dalekobieżne pociągi relacji Szczecin - Kraków. Osoby planujące podróż składami przejeżdżającymi przez Wronki powinny zwrócić uwagę na komunikaty podawane na dworcach i w internecie.

 • Aktualizacja
  piątek, 11.05.2018 r., godz. 11.31
  Aktualizacja
  piątek, 11.05.2018 r., godz. 11.31
  Prace na miejscu wykolejenie mają być kontynuowane przez cały dzień. Obecnie wagony są podnoszone za pomocą specjalnych siłowników. Wykorzystywane są m.in. 4 pociąg techniczne i 2 składy do naprawy sieci trakcyjnej. Użyte zostaną również 2 dźwigi drogowe.
 • Aktualizacja
  piątek, 11.05.2018 r., godz. 14.01
  Aktualizacja
  piątek, 11.05.2018 r., godz. 14.01
  Prace z pewnością się opóźnią, ponieważ przewrócił się ściągnięty na miejsce pojazd gąsienicowy z rozkładanym ramieniem dźwigowym (tzw. "czołg kolejowy).
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro