Reklama
Reklama

Jubileuszowy festyn na ul. Warszawskiej. MPK zaprasza do świętowania półwiecza zajezdni

fot. MPK

W niedzielę, 13 maja, wszyscy pasjonaci komunikacji miejskiej i taboru autobusowego, będą mogli wziąć udział w niecodziennej celebracji.

Majówka z transportem publicznym staje się w Poznaniu już pomału coroczną tradycją. W ostatnich latach miała miejsce na zajezdni na Franowie. Tym razem MPK zaprasza jednak na zajezdnię przy ul. Warszawskiej, a to dlatego, że w tym roku przypada jej 50-lecie.

Zajezdnia przy ul. Warszawskiej pamięta czasy niemal legendarnych już jelczy i ikarusów. Rzut oka na dzisiejszy stan posiadania pokazuje, jak duży skok cywilizacyjny osiągnąłświat a wraz z nim Poznańi miejska komunikacja. A to jeszcze nie koniec - wkrótce przy Warszawskiej zagościć mają również autobusy elektryczne. 50. urodziny zajezdni prócz okazji do spojrzenia wstecz jest także szansą na rodzinną zabawę.

Jedną z głównych atrakcji niedzielnego festynu będzie wystawa taboru autobusowego, zarówno tego najnowocześniejszego, jak i starszych pojazdów, które nie kursują już w ruchu liniowym. Oprócz nich eksponowane mają być także samochody pogotowia technicznego oraz zaplecza gospodarczego. Z pewnością najbardziej niecodziennym punktem programu będzie możliwość samodzielnego poprowadzenia autobusu miejskiego, pod czujnym okiem instruktora nauki jazdy (dostępne dla osób powyżej 21 roku życia, a także posiadających prawo jazdy kategorii B). Inną atrakcją będzie zwiedzanie zakamarków zajezdni pod przewodnictwem wieloletnich pracowników MPK Poznań.

Nie zabraknie także zająć dla najmłodszych, którzy będą mogli symulować sobie buźkę, pobawić się gigantycznymi bańkami i balonami, a także zagrać w grę komunikacyjną.

Festyn odbędzie sięw niedzielę, 13 maja, w godzinach od 11:00, do 15:00, w zajezdni autobusowej przy ul.Warszawskiej 142. Wstęp wolny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro