Reklama
Reklama

Od piątku na Placu Wolności dominować będą sporty plażowe

fot. G. Trzpil

W piątek na Placu Wolności rozpocznie się Lotto Plaża Wolności Poznań 2018.

Impreza odbywa się w sercu stolicy Wielkopolski od kilku lat i rozrasta się z każdą edycją. Początkowo zmagania obejmowały jedynie rywalizację w siatkówce, tera dołączyły do niej plażowe odmiany piłki ręcznej i piłki nożnej.

11 i 12 maja stać będą pod znakiem amatorskich rozgrywek siatkarzy. - Lokalne środowisko siatkarskie od dawna domagało się rozgrywek dla siebie - mówił Jacek Kubiak, rzecznik Lotto Plaży Wolności Poznań 2018.

- W programie znajdą się zawody żeńskie oraz męskie z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi. W niedzielę odbędzie się turniej gwiazd, podczas którego na arenę wybiegną najlepsze siatkarki i siatkarze w kraju. Sportowcy, których w trakcie sezonu halowego podziwiać można głównie w telewizji, zmierzą się ze sobą w centrum Poznania. Zwieńczeniem siatkarskich zmagań podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, będą Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet i mężczyzn (14-15 maja) - dodał Kubiak.

W dniach 16-18 maja na Placu Wolności zaprezentują się piłkarze ręczni, natomiast imprezę zamknie rywalizacja piłki nożnej w wydaniu plażowym.

Oprócz atrakcji typowo sportowych, organizatorzy przygotowali również szeregatrakcji dla rodzin z dziećmi. Partnerami imprezy są: LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan i Lafarge. Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPR w Polsce, WZPN oraz POSiR.

Wstęp na wszystkie odsłony imprezy jest bezpłatny.

Na Placu Wolności rwa budowa boisk i trybun. Postępy prezentujemy na naszych zdjęciach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
37.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro