Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer po Niestachowie i Golęcinie

fot. mat. organizatora
fot. mat. organizatora

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. Tym razem będzie to spacer po Niestachowie i Golęcinie.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Na dwunastego maja zaplanowano wycieczkę po Golęcinie i Niestachowie -Po dwóch wędrówkach po Sołaczu odwiedzimy część Poznania, w której przewidziana była realizacja dalszej części willowego założenia. Jej realizacja nie doszła jednak do skutku. Na trasie wycieczki znajdzie się, stosunkowo słabo funkcjonujący w świadomości poznaniaków, rozcięty szeroką arterią Niestachów oraz Golęcin. Te dwa istotne składniki zachodniego klina zieleni to mieszanka przestrzenna akcentów przyrodniczych, rekreacyjnych i sportowych, akademickich oraz wojskowych, na której mocno swe piętno odcisnęła historia, a zwłaszcza II wojna światowa - zachęcają przewodnicy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dwunastego maja odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o 10, a druga o 15. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy wejściu do Ogrodu Dendrologicznego UP (od strony Niestachowskiej). Udział w spacerze jest bezpłatny, ale po jego zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro