Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer po Niestachowie i Golęcinie

fot. mat. organizatora
fot. mat. organizatora

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. Tym razem będzie to spacer po Niestachowie i Golęcinie.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Na dwunastego maja zaplanowano wycieczkę po Golęcinie i Niestachowie -Po dwóch wędrówkach po Sołaczu odwiedzimy część Poznania, w której przewidziana była realizacja dalszej części willowego założenia. Jej realizacja nie doszła jednak do skutku. Na trasie wycieczki znajdzie się, stosunkowo słabo funkcjonujący w świadomości poznaniaków, rozcięty szeroką arterią Niestachów oraz Golęcin. Te dwa istotne składniki zachodniego klina zieleni to mieszanka przestrzenna akcentów przyrodniczych, rekreacyjnych i sportowych, akademickich oraz wojskowych, na której mocno swe piętno odcisnęła historia, a zwłaszcza II wojna światowa - zachęcają przewodnicy.

Dwunastego maja odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o 10, a druga o 15. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy wejściu do Ogrodu Dendrologicznego UP (od strony Niestachowskiej). Udział w spacerze jest bezpłatny, ale po jego zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro